تماس با بخش فروش

جهت خرید برنج عنبربو لطفا با مدیریت وب سایت برنج گستر تماس بگیرید:

آقای بهداروند:

طبیعت و خواص برنج عنبر بو

شناسه: 2 آخرین ویرایش: دوشنبه 01 بهمن 1397

برنج عنبربو شاید زیاد قد نکشد اما طعم و عطر خوبی دارد. طرز پخت برنج عنبر بو سخت نیست و خوش پخت است و قطعا رضایت شما را جلب می کند و اين برنج به قدری خوش طعم است که با یک بار چشیدن تفاوتش را حس می کنید.

این برنج سبک است و معده را اذیت نمی کند و می توان آن را بصورت آبکشی یا کته استفاده کرد. این برنج از لحاظ فیزیکی کوتاه قد است و عطر و بوی خیلی زیادی دارد و از لحاظ قیمت نیز نسبت به اکثر برنج های داخلی و خارجی بصرفه تر است.

این برنج طبعی گرم دارد و عاری از هر گونه سم و کود شیمیایی است. مصرف این برنج برای افرادی ک دچار سو تغذیه هستند مفید است و همچنين کاهش دهنده فشار خون می باشد.

این برنج دارای فیبر و ویتامین B به مقادیر بسیار زیاد است. بسیار سبک بوده و هضم آن بسیار آسان است یکی از بهترین نوع برنجی که در استان خوزستان کشت می شود همین برنج عنبر بو است. این برنج بیشتر در اهواز و شوشتر کشت می شود. بزرگترین مشکل در مقابل این کشت بیشتر و اردات برنج های خارجی است.

کشت این نوع برنج در خوزستان نیاز ساکنین را برطرف میکند ولی واردات برنج های خارجی موجب شکسته شدن قیمت برنج های داخلی می شود و به دلیل گم نام بودن برنج عنبر بو باعث می شود برنج عنبربو با نام های دیگر در بازار عرضه شود.

برای کشت این برنج نسبت به کشت برنج های شمال کشور به آب کمتری نیاز دارد و چون این برنج در جنوب کشور کاشته می شود دارای شرایط خاص میباشد. برنج همیشه برای کاشت ب مقدار زیادی آب نیاز دارد و در حال حاضر به دلیل شوری آب خوزستان کاشت برنج را سخت تر می کند ولی با همه ی این مشکلات برنج عنبربو توانسته خود را با شرایط موجود وقف بدهد و پس از تحقیق فراوان بر روی برنج های هندی که انجام داده اند، مشخص شده است که این نوع برنج های هندی دارای مقادیر زیادی سم میباشند وبرنج های وارداتی پاکستانی و هندی برای دوام بیشتر در انبارها و جلوگیری از قارچ و کپک و جلوگیری از شپشک مواد گوگردی به آنها اضافه میکنند که این مواد خود سرطان زا می باشند و در صورت شستشوی برنج یا جوشاندن و آبکش برنج این مواد از بین نمی روند.